hydrolat na zaczerwienienia

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością użytkowane, ponieważ mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.