Kobieta nowoczesna

Nigdy nie jest za późno na serfowanie po sieci
Kiedy kiepska pogoda i niskie temperatury zatrzymują seniorów w pomieszczeniu, zdolność korzystania z komputera ma prawo im zapewniać istotne połączenie ze światem zewnętrznym.

kobieta w nowoczesnym świecie

Większość z nas zna już podstawy surfowania po sieci na pecetach domowych, notebookach oraz smartfonach – ale istnieje niewielki segment seniorów, który wciąż nie jest tak przyzwoicie zaznajomiony z tajnikami świata cyfrowego. Jeśli należysz do tej grupy – oto kilka wskazówek, jakie pomogą Tobie wejść w ten temat, bowiem na Internet przenigdy nie jest za późno!

Interesuje Cię ogólnoświatowa sieć online? Poproś o pomoc członka rodziny
Jeśli słyszałeś o pułapkach surfowania po sieci – kradzieży tożsamości, wirusach komputerowych oraz innych kłamstwach – nie zrażaj się, lecz porozmawiaj z rodziną i bliskimi towarzyszami o bezpieczeństwie użytkowania serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Pinterest, żeby nie popełnić błędu.
Młodsi członkowie rodziny – w szczególności wnuki – są często nieocenioną pomocą w tej kwestii oraz z pewnością pomogą Tobie przejść przez podstawy, a kilka sesji szkoleniowych z ich udziałem to przy okazji nienaganny sposób na wspólne spędzanie odrobiny czasu. W ciągu paru krótkich godzin możesz rozpocząć między innymi:
•    surfować,
•    upubliczniać fotografie,
•    wysyłać wiadomości do osób, z którymi nie miałeś od dawna kontaktów.

Krok po kroku iluzoryczny świat będzie stawał się dla Ciebie coraz to bardziej zrozumiały i będziesz korzystać z jego możliwości z pokaźniejszą pewnością siebie. Nie ma żadnych powodów, aby z tego nie skorzystać, a wprost w XXI wieku jest to wskazane.