włoskie jedzenie Kraków

Smaczna włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane dania takie jak tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie można znaleźć również mniej znane potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z wielu miejsc kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja w stylu włoskim z całą pewnością musi obejmować też trunek. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim posiłku norma. restauracja włoska Kraków Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi a także noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film